Czarna sekwencja na rynku złota – Czy to okazja do zakupów?

0
282

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 49 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych w okolicy kursu 1 722 USD za uncję. Budowane wzrosty charakteryzowała mało harmonijna sekwencja. Zmienność na wykresie pojawiała się na krótkie okresy czasu i szybko wygasała. Udawało się jednak wykonywać w tym czasie bardzo duże ruchy na wykresie.

Czarna sekwencja na rynku złota   Czy to okazja do zakupów?

GOLD H1

źródło: xStation

Pierwszy target

Obecnie obserwujemy dość długą już sekwencję czarnych świec spadkowych. Korekta na złocie rozpoczęła się z okolicy 1 770 dolarów za uncję. Naturalnym targetem numer 1 jest poziom współczynnika 38,2% z całego swingu wzrostowego. Wyznaczona strefa popytowa dotyczy wyceny 1 751 dolarów za uncję złota.

Poprzedni artykułCzy czeka nas kolejna fala wzrostowa na EURUSD?
Następny artykułKluczowy poziom cenowy na Bitcoinie !
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.