Kluczowy poziom cenowy na Bitcoinie !

0
285

Fala XA

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 13 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 850 dolarów. Przez pierwsze trzy tygodnie września na wykresie widoczna była przewaga sprzedających. Kryptowaluty traciły na wartości, a wartość BTC spadła w okolice 39 450 USD.

Kluczowy poziom cenowy na Bitcoinie !

BTCUSD H4

źródło: xStation

Punkt D

We wtorkowy poranek notowania zaczynają testować kluczowy poziom oporu. Jest to pułap punktu D, który został wyznaczony na podstawie układu harmonicznego Leonarda. Analizowana strefa podażowa odnosi się do psychologicznej bariery cenowej 50 000 dolarów. Obecnie obserwujemy formacje świecowe jakie powstają na technicznym obszarze.

Poprzedni artykułCzarna sekwencja na rynku złota – Czy to okazja do zakupów?
Następny artykułTe poziomy mogą mieć znaczenie dla USDCAD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.