Te poziomy mogą mieć znaczenie dla USDCAD

0
74

Podażowa zapora na wykresie dziennym

Warto rozpocząć analizę sytuacji USDCAD na wykresie dziennym, gdzie rzuca się w oczy kolejne odpadnięcie od poziomów 1.28500-1.28800. Przebiega tam zniesienie 61.8 całego ruchu spadkowego trwającego od września 2020 do końca maja 2021. Cena już 4-krotnie reagowała spadkami na ten poziom. Obecny ruch spadkowy wynosi już około 300 pipsów.

Te poziomy mogą mieć znaczenie dla USDCAD

USDCAD D1

Źródło: xStation

Kolejna fala spadkowa i co dalej?

Obecny ruch stanowi wybicie dołem z formacji trójkąta. Jeśli zawęzimy i pomierzymy ostatni ruch wzrostowy na wykresie oraz trwającą korektę spadkową, znajdziemy kilka elementów składających się na ciekawą strefę popytową w okolicach 1.2430-1.2470. Strefa jest dość szeroka, dlatego warto poczekać na wyraźną reakcję ceny w tym obszarze (pinbar, formacja objęcia).

Na wspomnianą strefę techniczną, gdzie może uaktywnić się popyt składa się:

– zniesienie wewnętrzne 50% całego ruchu wzrostowego

– wydłużenie FE 127.2 na korekcie pędzącej

– równość korekt AB=CD dla większej i mniejszej fali spadkowej (zaznaczone prostokątami na wykresie)

– poprzednie poziomy wsparcia (zaznaczone strzałkami na wykresie)

Te poziomy mogą mieć znaczenie dla USDCAD

USDCAD D1

Źródło: xStation

W dniu dzisiejszym publikowany jest wskaźnik ISM dla przemysłu o g. 16.00, który może zwiększyć zmienność na parach z USD. Warto więc obserwować początek sesji USA w kontekście wypełnienia się powyższego scenariusza.

Poprzedni artykułKluczowy poziom cenowy na Bitcoinie !
Następny artykułDynamiczne spadki na DAXie – Jak długo potrwa wyprzedaż?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.