Dynamiczne spadki na DAXie – Jak długo potrwa wyprzedaż?

0
237

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 900 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali wzrostowej, która budowana była w drugiej połowie września. Wspomniany popyt zakończył się wyznaczeniem wierzchołka cenowego po kursie 15 740 punktów.

Dynamiczne spadki na DAXie   Jak długo potrwa wyprzedaż?

DAX H4

źródło: xStation

Zewnętrzne mierzenie

Na niemieckim indeksie kontynuowane są dość dynamiczne spadki. Środowe otwarcie napędza jeszcze wyprzedaż na rynkach akcyjnych. Docelowa strefa wsparcia znajduje się na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2%. Wskazany poziom popytowy odnosi się do kursu 14 800 punktów. Tam też będziemy obserwować oznaki popytu w przypadku osiągnięcia tego targetu.

Poprzedni artykułTe poziomy mogą mieć znaczenie dla USDCAD
Następny artykułKorekta spadkowa na wykresie USDJPY – Czy grozi nam zmiana trendu?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.