Czas na korektę na rynku ropy naftowej?

0
385

Wzrosty i konsolidacja

Rok 2020 kształtuje się wyjątkowo bujnie dla notowań ropy naftowej. Widoczne wyceny z początku stycznia na poziomie 65 dolarów, z dużą pewności pozostaną maksimum tegorocznym. Poniższy wykres na interwale dziennym obejmuje właśnie siedem ostatnich miesięcy na rynku ropy naftowej. Okres największej paniki doprowadził zupełnej ucieczki inwestorów i wyznaczenia minimum poniżej 10 dolarów za baryłkę. 

Czas na korektę na rynku ropy naftowej?


WTI D1

źródło: xStation

Obrona oporu

Majowe odreagowanie wyraźnie poprawiło nastroje wśród kupujących. Notowania WTI powróciły ponad 30 USD, a w ostatnich tygodniach konsolidują w okolicy strefy podażowej 42,5 USD. Jest to horyzontalny opór, który opiera się na ZZB oraz silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo. W przypadku utrzymania wskazywanej strefy podażowej, naturalnym targetem dla krótkich pozycji jest poziom cenowy 29 dolarów za baryłkę. Mamy tu więc nieco ponad 10 USD zasięgu w przypadku realizacji scenariusza spadkowego.

Poprzedni artykułCzy kryptowaluty będą tanieć? Słabnie popyt na Bitcoinie.
Następny artykułAnaliza logiczna z wykorzystaniem FIBO i geometrii rynkowych
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.