Czy kryptowaluty będą tanieć? Słabnie popyt na Bitcoinie.

0
389

Wzrosty i konsolidacja

Poniższy wykres obejmuje ostatnie kilkadziesiąt tygodni na rynku BTCUSD. W tym czasie wycena Bitcoina wahała się od okolic 7000 dolarów do ponad 10 000 dolarów. Przedstawiany interwał oparty jest o świece 4-godzinowe, na których widzimy dość szeroką perspektywę czasową. Pierwsza część wykresu to zdecydowane wzrosty i kontynuacja wcześniejszego trendu na BTCUSD. Od czerwca jedna obserwujemy jednak wyraźne uspokojenie nastrojów i konsolidację notowań z coraz to mniejszą dynamiką.

Czy kryptowaluty będą tanieć? Słabnie popyt na Bitcoinie.


BTCUSD H4

źródło: xStation

Czas na wybicie?

Dzisiejsza sesja może przynieść ciekawe rozstrzygnięcia na rynku kryptowalut. Również układ na Bitcoinie jest na skraju wybicia. Wskazuję tu dolne ograniczenie konsolidacji, które znajduje się poziomie cenowym 9000 dolarów. Ewentualne wyjście dołem może dać silny sygnał dla sprzedających. W konsekwencji rozpatrujemy nawet wypełnienie szerokiego mierzenia 38,2% fibo po kursie 7900 dolarów. Kolejnym potwierdzeniem dla tej strefy popytowej jest układ OneToOne na korekcie prostej.

Poprzedni artykułDlaczego Fibonacci jest tak skuteczny na rynku FOREX?
Następny artykułCzas na korektę na rynku ropy naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.