Czas na większą korektę na Złocie?

0
779

Końcówka ubiegłego roku przyniosła spore wzrosty na rynku złota, podobnie jak to miało miejsce na ropie naftowej. Ostatni impuls wzrostowy, rozpoczął się nieco poniżej 1200 dolarów i trwał od połowy listopada. Z nowym rokiem, rynek złota wyraźnie rozpoczął korektę spadkową. Jeżeli silny trend miałby być utrzymany, ciekawy pułap wyznacza korekta prosta AB=CD ze wsparciem na poziomie 1275 USD (mierzenie FE100 na wykresie). Dziś rynek ponownie wykonuje zwrot na południe i być może doczekamy się w najbliższych godzinach zaatakowania wspomnianej strefy popytowej. O opłacalności zagrania w tym rejonie, zadecydują formacje świecowe z niższych interwałów.

Czas na większą korektę na Złocie?

GOLD H4

źródło: xStation

Dość prawdopodobne jest jednak pogłębienie korekty zgodnie z rozpiętością overbalance. Byłoby to wyraźne wyhamowanie trendu wzrostowego oraz zniesienie połowy szerokiego impulsu. Dolna podstawa OneToOne znajduje się w okolicy mierzenia 50% po cenie 1250 dolarów. Od tegorocznego szczytu rynek spadł o okoły 25 USD, jeżeli schemat korekty prostej AB=CD (1275$) zostanie wybity dołem, czeka nas przecena o kolejne 25 dolarów.


Czas na większą korektę na Złocie?
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułDwa skuteczne sposoby rozegrania korekty nieregularnej na rynku FOREX
Następny artykułFibonacci Team rozdaje książki giełdowe na każdym webinarze!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.