Czy amerykański dolar nadal będzie tracił na wartości?

0
227

Zakończenie korekty

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatniego miesiąca. W tym czasie notowania głównej pary walutowej ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 250 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka, który stanowił zakończenie korekty spadkowej. W ujęciu nominalnym były to okolice 1,2060 i zarazem jedne z najniższych wycen w grudniu.

Czy amerykański dolar nadal będzie tracił na wartości?

EURUSD H1

źródło: xStation

Ograniczenia cenowe

Ostatnie kilkanaście sesji 2020 roku upłynęło pod znakiem dominacji kupujących. Z łatwością utrzymana została psychologiczna bariera cenowa (1,2000) co skutkowało kontynuacją trendu wzrostowego. Przełom roku przyniósł ukształtowanie strefy oporu po kursie 1,2310. Patrząc z interwału 1-godzinowego, podczas poniedziałkowej sesji amerykańskiej, kurs już trzeci raz zareagował na wspomniana strefę. Dolne ograniczenie stanowi pułap mierzenie Fibonacciego 38,2% oraz linia trendu wzrostowego.

Poprzedni artykuł61,8% fibo powstrzymuje spadki na SP500. Bitcoin wybił dołem OVERBALANCE
Następny artykułSpadki na Bitcoinie to tylko korekta?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.