Spadki na Bitcoinie to tylko korekta?

0
241

Zakończenie roku

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka sesji i przedstawiony jest na formacjach świecowych interwału 1-godzinowego. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ostatnim tygodniu grudnia i ubiegłego roku. Wycena BTCUSD oscylowała wtedy w okolicy 25 500 dolarów. Jeszcze przed sylwestrem pojawił się jednak silny popyt na wykresach kryptowalut, a kurs otworzył rok przebiciem bariery 30 000 USD.

Spadki na Bitcoinie to tylko korekta?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Górne ograniczenie

Historyczne maksimum na Bitcoinie pojawiło się podczas niedzielnej sesji 3 grudnia. Cena w ujęciu dolarowym osiągnęła pułap 34 650 dolarów “za jednego Bitcoina”. Poniedziałek był okresem dynamicznej korekty i realizacji części zysków przez posiadaczy BTC. Kurs osiągnął lokalne minimum w okolicy głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Są to okolice 27 800 USD. Po opadających wierzchołkach z ostatnich sesji prowadzimy poglądową linię górnego ograniczenia. Wtorkowe popołudnie przynosi podejście notowań właśnie w rejony górnego ograniczenia ~ 32 000 USD.

Poprzedni artykułCzy amerykański dolar nadal będzie tracił na wartości?
Następny artykułDane makro 07.01.2020 – wnioski o zasiłek, inflacja CPI
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.