Czy Bitcoin będzie kontynuował obecną hossę?

0
437

Szeroka perspektywa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Szeroki horyzont czasowy przedstawiony jest na formacjach świecowych interwału tygodniowego. Pozwala to zaprezentować zmienność BTCUSD na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wykres obejmuje historyczne maksima Bitcoina w ujęciu dolarowym, które ukształtowały się pod koniec 2017 roku. Wtedy to rynek osiągnął maksymalną kapitalizację, a z jednego Bitcoina trzeba było zapłacić blisko 20 000 dolarów. Wyprzedaż z 2018 roku stanowi obecnie podstawę dla szerokiej analizy technicznej.

Czy Bitcoin będzie kontynuował obecną hossę?


BTCUSD W1

źródło: xStation

Opór?

Obecny tydzień przynosi pełne zaksięgowanie kluczowej strefy oporu ~ 16 000 dolarów. Jest to poziom, który wynika z układu harmonicznego Gartleya, w którym punkt D znajduje się na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Z uwagi na dynamiczne wzrosty, potrzebujemy tu z pewnością silnego potwierdzenia na formacjach świecowych, które warto obserwować również z perspektywy interwału dziennego.

Poprzedni artykułOkazja na rynku amerykańskiego dolara
Następny artykułStrategia Fibonacciego w daytradingu na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.