Okazja na rynku amerykańskiego dolara

0
225

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań na poziomie 450 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka, który wyceniany jest na 1,2860. Pierwszy tydzień listopada przynosi jednak wyraźne wzrosty na wykresie GBPUSD. Spadek awersji do ryzyka na globalnych rynkach finansowych, przyczynił się do wyprzedaży amerykańskiego dolara.

Okazja na rynku amerykańskiego dolara


GBPUSD H1

źródło: xStation

Precyzyjne wsparcie

Ostatnia doba przynosi zmianę sentymentu na wykresie Kabla. Kurs schodzi poniżej okrągłego poziomu 1,3200 i pogłębia korektę spadkową. W ramach technicznego podejścia do rynku, wyznaczamy najbliższą strefę wsparcia. W tym celu warto dokonać pomiaru całego swingu wzrostowego oraz największej korekty spadkowej. W ramach tej analizy otrzymujemy poziom cenowy (1,3085), który opiera się na FE100 + 50% swingu wzrostowego.

Poprzedni artykułDane makro 12.11.2020 – inflacja CPI, zapasy ropy naftowej
Następny artykułCzy Bitcoin będzie kontynuował obecną hossę?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.