Czy Bitcoin powróci na 10 000 USD?

0
471

Spadki na crypto

Z początkiem czerwca poprowadzona została linia trendu spadkowego. Widzimy, że notowania dość precyzyjnie ją respektują, osiągając coraz niższe wyceny. W analizowanym okresie spadkowym wartość Bitcoina spadła o blisko 15%. Podobna tendencja panuje też na pozostałych  głównych kryptowalutach.  

Czy Bitcoin powróci na 10 000 USD?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Czekamy na wybicie

W ostatnim czasie kluczowa okazała się strefa wsparcia 8900 dolarów. Kolejne próby wybicia została zanegowane przez kupujących, a w dniu dzisiejszym widzimy kolejne odreagowanie. Kurs BTCUSD osiąga pułap 9200 dolarów i zaczyna testować linię trendu spadkowego z czerwca. Ewentualne wybicie górą byłoby świetnym potwierdzeniem kupna z targetem na psychologicznym poziomie cenowym 10 000 dolarów.

Poprzedni artykułCzy to już koniec korekty?
Następny artykułGEOMETRIA FIBONACCIEGO na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.