Czy czeka nas kolejna podwyżka na stacjach benzynowych? Jak prognozować kurs ropy na kolejne dni?

0
595

Dzisiejsze przedpołudnie było dość wymowne dla wyceny ropy naftowej WTI. Pojawiła się kolejna próba zanegowania poglądowej linii trendu wzrostowego, która została poprowadzona od początku bieżącego miesiąca.

Czy czeka nas kolejna podwyżka na stacjach benzynowych? Jak prognozować kurs ropy na kolejne dni?

WTI H4

źródło: xStation

Próba wybicia dołem spotkała się kolejny raz z wyraźną reakcją kupujących. Kluczowe było zamknięcie formacji świecowej o godzinie 12:00, która generuje sygnał wzrostowy dla tego rynku. Z dużym prawdopodobieństwem, czeka nas w kolejnych godzinach zwyżka notowań WTI. Pierwszym punktem docelowym jest strefa oporu 54,90 USD za baryłkę, która jest utrzymywana już blisko przez miesiąc.

Poprzedni artykułGeometria rynkowa w wykonaniu Fibonacci Team
Następny artykułNajważniejsza rzecz – Howard Marks – videorecenzja
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.