Czy kampania wzrostowa na złocie została zakończona?

0
519

Uspokojenie

Po miesiącu dynamicznych wzrostów, rynek złota ustabilizował swoje wyceny. Wzrost wartości metalu osiągnął blisko 25% w bardzo krótkim czasie. Dokładnie w połowie kwietnia pojawił się szczyt po cenie 1800 dolarów za uncję, który jest najwyższym poziomem od 2012 roku. Wyciszenie euforii to po części realizacja zysków z długich pozycji, ale również uspokojenie w globalnej walce z pandemią.

Czy kampania wzrostowa na złocie została zakończona?


GOLD H4

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Z perspektywy interwału 4-godzinowego, złota ukształtowało bardzo silny poziom wsparcia. Jest to poziom cenowy 1670 dolarów za uncję, który był w przeciągu ostatnich tygodni mocno broniony. Po wyznaczeniu wspomnianego maksimum, uzyskujemy potwierdzenie tej strefy popytowej w ramach mierzenia 1do1 na korekcie pędzącej. Z kolei po ostatnich wierzchołkach prowadzimy lokalną linie trendu, co przekłada się na ukształtowanie formacji trójkąta. Dolne jak i górne ograniczenie stanowi ciekawy motyw zarówno pod odbicie jak i wybicie notowań.

Poprzedni artykułScenariusze rynkowe z Fibonacci Team
Następny artykułAnaliza harmoniczna na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.