Czy linia trendu na EURUSD zostanie utrzymana?

0
313

Zakres wahań

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie rynek ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 670 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka na okrągłym poziomie cenowym 1,2000. Był to przełom sierpnia i września, po którym nastąpiło umocnienie amerykańskiej waluty.

Czy linia trendu na EURUSD zostanie utrzymana?

EURUSD D1

źródło: xStation

Linia trendu

Od listopadowego dołka prowadzimy linię trendu wzrostowego. Kurs głównej pary walutowej wzrosty rozpoczął z okolicy okrągłej strefy cenowej 1,1600. Kierunek północny utrzymywany jest drugi miesiąc z rzędu. W połowie grudnia rynek napotkał dość istotną strefę oporu, która opiera się na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 161,8%. Analizowany poziom podażowy to kurs 1,2265. Ewentualne wybicie dołem linii trendu, byłoby dodatkowym potwierdzeniem dla kapitulacji kupujących.

Poprzedni artykułMożliwa okazja na dolarze. Czy zobaczymy 30 000 na Bitcoinie?
Następny artykułDane makro 30.12.2020 – indeks nieruchomości, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.