Czy na srebrze nastąpi zmiana trendu? Potencjalna formacja harmoniczna na horyzoncie

0
217

Trend spadkowy trwa

Wykres dzienny pokazuje sekwencję spadkową na srebrze trwająca od maja 2021. Z tej perspektywy obecny ruch wzrostowy jest tylko korektą w trendzie spadkowym. Co ciekawe, każda kolejna korekta wzrostowa (czerwona przerywana linia) jest coraz dłuższa w swoim zakresie. Być może jest więc to sygnał do zmiany trendu.

Czy na srebrze nastąpi zmiana trendu? Potencjalna formacja harmoniczna na horyzoncie

SREBRO D1

Źródło: xStation

Formacja harmoniczna Gartleya

Przejdźmy na wykres H4. Od lokalnego dołka z 29.09.2021 kurs srebra porusza się w stabilnym ruchu wzrostowym respektując korekty spadkowe mniej więcej tego samego rzędu (czerwone prostokąty). Walor porusza się technicznie respektując również poziomy Fibonacciego (50% i 61.8%). W związku z tym sensownie wygląda scenariusz z formacją harmoniczną Gartleya w okolicach 24.10-24.20. Jest tam również poziom reakcji ceny w przeszłości (czerwone strzałki).

W obecnej chwili nie można stwierdzić, czy ewentualna reakcja spadkowa będzie kontynuacją trendu z szerszej perspektywy, czy tylko korektą spadkową, która utrzyma obecnie panującą tendencję wzrostową. Warto wziąć pod uwagę zakres ostatnich korekt spadkowych.

Czy na srebrze nastąpi zmiana trendu? Potencjalna formacja harmoniczna na horyzoncie

SREBRO H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułDolar traci na wartości – Docelowy poziom do kupna
Następny artykułObecny target na indeksie DAX
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.