Czy ponownie wracamy do wzrostów na EURPLN?

0
157

Podwójny szczyt

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 550 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się wierzchołków cenowych w ostatnim tygodniu listopada. Wtedy to wycena EURPLN oscylowała na poziomie 4,7250.

Czy ponownie wracamy do wzrostów na EURPLN?

EURPLN H4

źródło: xStation

Pierwszy opór

Sesja środowa przyniosła wyraźną podbitkę notowań. Kurs EURPLN ustanowił low cenowe na poziomie 4,5700. W związku z tym wyznaczamy pierwszy poziom docelowy dla kupujących. Scenariusz opiera się na mierzeniu Fibonacciego 38,2% oraz FE100. W ten sposób otrzymujemy strefę podażową na poziomie cenowym 4,6300.

Czy ponownie wracamy do wzrostów na EURPLN?

EURPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec umacniania dolara? Analiza głównych par z USD
Następny artykułWzrostowy grudzień na rynku akcji. Czy ten trend się utrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.