Wzrostowy grudzień na rynku akcji. Czy ten trend się utrzyma?

0
161

Szczyt cenowy

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu WGI20 na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 370 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od maksimum z ostatnich kilku lat. Wtedy to kurs na indeksie WIG20 osiągnął pułap 2 480 punktów. Kolejne tygodnie przyniosły jednak dynamiczną korektę, która nosiła znamiona wyraźnej realizacji zysków.

Wzrostowy grudzień na rynku akcji. Czy ten trend się utrzyma?

WIG20 D1

źródło: xStation

Pierwszy opór

Obecnie obserwujemy korektę listopadowej wyprzedaży. Kurs indeksu zbliża się do bariery podażowej na poziomie cenowym 2 250 punktów. Wyznaczona strefa opiera się na współczynniku Fibonacciego 38,2%. Uzyskujemy tutaj potwierdzenie w postaci wyraźnej biegunowości.

Wzrostowy grudzień na rynku akcji. Czy ten trend się utrzyma?

WIG20 H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy ponownie wracamy do wzrostów na EURPLN?
Następny artykułZatrzymanie na amerykańskich indeksach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.