Czy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?

0
170

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6,80 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 73 dolary za baryłkę. Po tym fakcie na rynku paliw pojawiła się wyraźna przecena, a widoczne low ukształtowane zostało na początku bieżącego tygodnia.

Czy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?

 WTI M30

źródło: xStation

Mierzenie 88,6

Obecnie notowania testują barierę podażową, która opiera się na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6% fibo. Jest to strefa oporu po cenie 72,20 USD za baryłkę. Warto zwrócić uwagę na najbliższe układy formacji świecowych w tym obszarze cenowym.

Czy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?

WTI M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułWażne poziomy Fibonacciego na EURUSD. Fałszywe wybicie na Bitcoinie?
Następny artykułDAX wraca do wzrostów po ostatniej wyprzedaży
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.