DAX wraca do wzrostów po ostatniej wyprzedaży

0
209

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 730 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 15 780 punktów. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się wyraźna wyprzedaż. Ubiegły tydzień okazał się tym samym wyjątkowo negatywnych dla kupujących na rynku akcji.

DAX wraca do wzrostów po ostatniej wyprzedaży

 DAX H1

źródło: xStation

Mierzenie 78,6

Notowania są obecnie coraz bliżej głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to poziom, który pochodzi z mierzenia ostatniej fali spadkowej, prezentowanej w całości na wykresie powyżej. Wskazany poziom oporu odnosi się do wyceny 15 620 – 15 625 punktów.

DAX wraca do wzrostów po ostatniej wyprzedaży

DAX M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy ropa naftowa wraca do trendu wzrostowego?
Następny artykułKolejny dzień osłabienia jena. Potencjalna formacja Gartleya na EURGBP
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.