Czy ropa naftowa wyznacza nowy trend?

0
203

Spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości blisko 7 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 73 dolarów za baryłkę. Po tym fakcie cena ropy zaczęła dość dynamicznie nurkować, a wyceny WTI wyznaczyła lokalne low w okolicy 62 dolarów za baryłkę.

Czy ropa naftowa wyznacza nowy trend?

 WTI H1

źródło: xStation

Mierzenie 61,8

W ostatnich godzinach obserwujemy zwrot notowań na północ. Cena ropy naftowej zbliża się do okrągłej bariery cenowej 70 dolarów za baryłkę. Około 35 centów wyżej znajduje się poziom podażowy, który oparty jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8%.

Czy ropa naftowa wyznacza nowy trend?

WTI M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułWidoczne próby odreagowania na rynku Bitcoina
Następny artykułGdzie łapać dołek na EURUSD? 161,8% fibo na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.