Widoczne próby odreagowania na rynku Bitcoina

0
169

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 27 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 69 000 dolarów. Był to jednocześnie moment historycznego maksimum na Bitcoinie oraz wielu innych walutach cyfrowych. Od drugiego tygodnia listopada inwestorzy zaczęli jednak realizować zyski.

Widoczne próby odreagowania na rynku Bitcoina

 BTCUSD D1

źródło: xStation

Pierwszy opór

Obecnie obserwujemy próby odreagowania kursu po wyprzedaży. Naturalnie wyznaczamy pierwszy target dla kupujących. Opieramy się tutaj na mierzeniu Fibonacciego 38,2% z całego swingu spadkowego. Wyznaczona strefa oporu odnosi się do wyceny 52 200 USD.

Widoczne próby odreagowania na rynku Bitcoina

USDPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułPoczątek świątecznego tygodnia na surowcach
Następny artykułCzy ropa naftowa wyznacza nowy trend?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.