Początek świątecznego tygodnia na surowcach

0
143

Zanegowana struktura spadków na srebrze

Na wykresie srebra w interwale H4 doszło do wybicia ostatniego lokalnego szczytu (przerywana czerwona pozioma linia), co może oznaczać próbę budowania trendu wzrostowego. W piątek 17.12.2021 został ustanowiony wyższy szczyt. Gdyby trend wzrostowy miał być kontynuowany, kurs musi utworzyć nowy wyższy dołek względem lokalnego minimum z dn. 15.12.2021. Dość ciekawym technicznie wsparciem są okolice 21.90, gdzie znajduje się zniesienie 61.8 ostatniej fali wzrostowej oraz prawe ramię potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR).

Początek świątecznego tygodnia na surowcach

SREBRO H4

Źródło: xStation

Złoto z chęcią na wzrosty?

Na wykresie H4 trwa obecnie test poziomu ZZB (poprzedni opór, teraz wsparcie) i zniesienia 38.2. Tu podobnie jak na srebrze istnieje szansa budowania dalszych wzrostów. Warunek to utrzymanie się kursu powyżej minimum z 15.12.2021. Wyższy dołek mógłby zostać ustanowiony w okolicach mierzenia 78.6, na który również nakłada się prawę ramię oRGR.

Początek świątecznego tygodnia na surowcach

ZŁOTO H4

Źródło: xStation

Czy będzie zygzak na ropie WTI?

Dzisiejsza świeca dzienna na wykresie ropy WTI ma kształt pinbara, co może świadczyć o chęci zdobycia wyższych poziomów cenowych. Dość ciekawy technicznie układ na spadki to klasyczne połączenie zniesienia 61.8 i układu AB=CD na korekcie prostej. To okolice 76.60-76.90. Ruch w te rejony byłby również wypełnieniem formacji RGR (głowy z ramionami).

Początek świątecznego tygodnia na surowcach

ROPA WTI D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec wzrostów na USDPLN?
Następny artykułWidoczne próby odreagowania na rynku Bitcoina
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.