Czy to koniec wzrostów na USDPLN?

0
163

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 600 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,2000. Po tym fakcie na rynku pojawiła się wyraźna wyprzedaż amerykańskiego dolara. Jednym z beneficjentów takiego scenariusza stał się polski złoty. Tendencja ta utrzymywała się do początku grudnia.

Czy to koniec wzrostów na USDPLN?

 USDPLN H4

źródło: xStation

Kluczowy opór

Obecnie notowania odreagowują w dość umiarkowanym tempie. Fala wzrostowa osiąga pułap mierzenia 50% z wcześniejszych spadków. Warto zaobserwować sygnały jakie będą pojawiać się na formacjach świecowych w najbliższych godzinach. Rynek testuje bowiem poziom oporu 4,1200. 

Czy to koniec wzrostów na USDPLN?

USDPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułPoziom wsparcia na WTI. Czy jest szansa na zatrzymanie przeceny?
Następny artykułPoczątek świątecznego tygodnia na surowcach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.