Poziom wsparcia na WTI. Czy jest szansa na zatrzymanie przeceny?

0
177

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 11 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 62,40 USD. Pierwszy tydzień grudnia był jednak wyjątkowo optymistyczny dla kupujących. Kurs ropy naftowej dynamicznie wzrastał i przekroczył pułap 70 dolarów za baryłkę WTI.

Poziom wsparcia na WTI. Czy jest szansa na zatrzymanie przeceny?

 WTI H1

źródło: xStation

Kluczowe wsparcie

Na wykresie poniżej widzimy zbliżenie na aktualną strefę popytową. Jest to poziom, który bazuje na klasycznym mierzeniu 50%. Z uwagi na pierwszą reakcję ze strony kupujących, pojawia się szansa na ukształtowanie formacji podwójnego dna. Aktualnie trzeba zwrócić uwagę na kolejne formacje świecowe. 

Poziom wsparcia na WTI. Czy jest szansa na zatrzymanie przeceny?

WTI M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułTrzy scenariusze na rozegranie dolara
Następny artykułCzy to koniec wzrostów na USDPLN?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.