Trzy scenariusze na rozegranie dolara

0
247

RGR czeka na wypełnienie

Z szerokiej perspektywy dziennej kurs USDJPY  wciąż znajduje się pod wpływem podażowej długiej świecy z dn. 26.11.2021. Obecnie trwa ruch korekcyjny względem powstałego impulsu spadkowego. Wciąż nie zaksięgowany został obszar 114.35-114.45, który może zadziałać jako strefa oporu wynikająca z obecności zniesienia 61.8 całego ruchu spadkowego oraz prawego ramienia formacji głowy z ramionami (RGR). Dodatkowo w tym obszarze kilkukrotnie dochodziło już do aktywacji podaży w okresie od połowy października 2021 do dziś.

Trzy scenariusze na rozegranie dolara

USDJPY D1

Źródło: xStation

Potencjalna formacja harmoniczna na wzrosty

Przechodząc na niższy interwał USDJPY H1, możemy dopatrzeć się w obecnej akcji cenowej szansy na wypełnienie układu harmonicznego na wzrosty. W dniu dzisiejszym doszło do reakcji na poziom 61.8 ostatniego swingu wzrostowego. Gdyby spadki były kontynuowane, mogłoby dojść realizacji formacji Gartleya (na zniesieniu 78.6) bądź FT Pattern (na głębszym zniesieniu 88.6). W tym drugim przypadku jest to dodatkowo poziom wsparcia, skąd aktywował się kilkukrotnie popyt.

Trzy scenariusze na rozegranie dolara

USDJPY H1

Źródło: xStation

Intraday’owa szansa na spadki

Trzeci scenariusz dla tej samej pary USDJPY to proste zagranie na odbicie od poziomu 61.8 Fibo. Dziś podczas sesji azjatyckiej doszło do ataku właśnie na poziom 113.80 w postaci korekty wzrostowej, po czym spadki były kontynuowane. Także w tym obszarze mamy dwa czynniki, które mogą spowodować aktywację podaży w postaci reakcji spadkowej.

Trzy scenariusze na rozegranie dolara

USDJPY M30

Źródło: xStation