Czy ten poziom na Bitcoinie jest wiarygodny?

0
166

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 400 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 000 dolarów. Końcówka roku nacechowana była jednak wyprzedażą/realizacją zysków. Cena Bitcoina spadła bowiem wyraźnie poniżej okrągłego poziomu 50 000 dolarów.

Czy ten poziom na Bitcoinie jest wiarygodny?

 BTCUSD H1

źródło: xStation

Poziom oporu?

Obecnie możemy wyznaczyć kluczową barierę podażową na wykresie Bitcoina. Poziom ten oparty jest na mierzeniu Fibonacciego 38,2% po cenie 48 000 dolarów. Problematyczne może być kolejne rozegranie wskazanej strefy z uwagi na wcześniejsze reakcje. Prawdopodobieństwo zyskownej transakcji bowiem maleje z każdym podejściem w rejony wyznaczonego oporu.

Czy ten poziom na Bitcoinie jest wiarygodny?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułTrendowe spadki na USDPLN
Następny artykułOtwarcie roku na indeksach giełdowych. Kontynuacja wzrostów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.