Trendowe spadki na USDPLN

0
174

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu wzrostowego, który kształtowany był w pierwszej połowie grudnia. Był to okres, w którym za jednego dolara w szczytowym momencie, trzeba było zapłacić ponad 4,10zł.

Trendowe spadki na USDPLN

 USDPLN H4

źródło: xStation

Linia trendu

W ujęciu bardziej lokalnym widzimy, że notowania po raz kolejny zbliżają się do linii trendu spadkowego. Kierunek południowy zapoczątkowany został w drugiej połowie grudnia. W tym momencie pułap podażowy znajduje się na wysokości 4,0570. Z kolei wyznaczone wsparcie opiera się na mierzeniu Fibonacciego 127,2% po cenie 4,0200.

Trendowe spadki na USDPLN

USDPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułOstatnia sesja w roku – rzut oka na dolara i złoto
Następny artykułCzy ten poziom na Bitcoinie jest wiarygodny?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.