Ostatnia sesja w roku – rzut oka na dolara i złoto

0
186

Formacja trójkąta na złocie

Patrząc na akcję cenową w 2021 (wykres tygodniowy), złoto poruszało się w ruchu bocznym w klasycznej formacji trójkąta. Kolejne lokalne minima były ustanawiane na coraz wyższych poziomach, a lokalne maksima – na coraz niższych. Prawdopodobnie nadchodzący rok przyniesie rozstrzygnięcia co do kierunku w średnim terminie. Z perspektywy tygodniowej bardziej prawdopodobne jest wybicie górą a obecny ruch to korekta w trendzie wzrostowym

Ostatnia sesja w roku   rzut oka na dolara i złoto

ZŁOTO W1

Źródło: xStation

Najbliższe poziomy oporu na złocie

Na niższym interwale sesyjnym obecny ruch wzrostowy zbliża się do dość znaczącego poziomu oporu (okolice 1830$), na który składa się:

– prawe ramię formacji RGR (głowy z ramionami)

– mierzenie 61.8 całego ruchu spadkowego

– mierzenia zewnętrzne 161.8 i 127.2 odpowiednio dalszej i bliższej korekty spadkowej

Ostatnia sesja w roku   rzut oka na dolara i złoto

ZŁOTO D1

Źródło: xStation

Sekwencja spadkowa na GBPUSD

Wykres dzienny przedstawia trend spadkowy na GBPUSD czyli następujące po sobie coraz niższe lokalne dołki i szczyty. Dzień dzisiejszy przynosi reakcję na poziom 50% ostatniego swingu spadkowego. Nieco wyżej w okolicach 1.3580 również ciekawy technicznie poziom, na który składają się 3 elementy geometrii Fibo:

– mierzenie 61.8

– korekta OneToOne

– poziom ZZB

Ostatnia sesja w roku   rzut oka na dolara i złoto

GBPUSD D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułZbliżamy się do wybicia na EURPLN
Następny artykułTrendowe spadki na USDPLN
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.