Zbliżamy się do wybicia na EURPLN

0
105

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 750 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu wzrostowego, który kształtowany był w pierwszej połowie grudnia. Był to okres, w którym wycena pary walutowej EURPLN ponownie przekroczyła barierę 4,6000.

Zbliżamy się do wybicia na EURPLN

 EURPLN H4

źródło: xStation

Przedział wahań

Obecnie możemy zaobserwować spadający przedział zmienności na wykresie EURPLN. Dolne ograniczenie stanowi mierzenie Fibonacciego 78,6% po kursie 4,5870. Notowania kilkukrotnie już przetestowały zieloną strefę popytową. Górne ograniczenie stanowi czerwona linia nachylona w dół, co tworzy nam formację trójkąta.

Zbliżamy się do wybicia na EURPLN

EURPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na Bitcoinie?
Następny artykułOstatnia sesja w roku – rzut oka na dolara i złoto
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.