Czy to koniec korekty na Bitcoinie?

0
104

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 100 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 000 dolarów. Po tym fakcie na rynku Bitcoina pojawiła się dość wyraźna przecena. Przedostatnia sesja bieżącego roku to wyceny wyraźnie poniżej bariery 50 000 dolarów.

Czy to koniec korekty na Bitcoinie?

 BTCUSD H1

źródło: xStation

Strefa podażowa

Notowania Bitcoina są coraz bliżej bariery podażowej, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Jest to poziom, na którym wcześniej pojawiała się już reaktywność kursu. Wyznaczona strefa oporu odnosi się do wyceny 48 200 dolarów. Tam też należy zwrócić uwagę na formacje świecowe w tym obszarze.

Czy to koniec korekty na Bitcoinie?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułEuro, funt, złoto – setupy oparte na geometrii Fibo
Następny artykułZbliżamy się do wybicia na EURPLN
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.