Euro, funt, złoto – setupy oparte na geometrii Fibo

0
178

Test wsparć na EURGBP

Po ruchu bocznym trwającym do 23.12.2021 nastąpił gwałtowny atak podaży, który sprowadził kurs EURGBP do lokalnych wsparć na poziomie 0.8380. Dopóki nie dojdzie do wybicia największej korekty w obecnym ruchu spadkowym (zielony prostokąt), bardziej prawdopodobny jest ruch na południe. Gdyby doszło do przebicia obecnych wsparć, otwarty pozostaje scenariusz z formacją Kraba czyli wypełnieniem zniesienia 161.8 na wysokości 0.8245.

Euro, funt, złoto   setupy oparte na geometrii Fibo

EURGBP H4

Źródło: xStation

Złoto – próba kontynuacji trendu wzrostowego

Po ruchu spadkowym zainicjowanym we wtorek, złoto próbuje odrabiać straty. Pierwsze zatrzymanie wzrostów miało miejsce na mierzeniu 50%, co pozwala wyznaczyć potencjalny scenariusz oparty na układzie harmonicznym. Aby do niego doszło, musi zostać pokonany obecny poziom oporu. Ewentualna reakcja spadkowa na wysokości mierzenia 78.6 (formacja Leonardo) ma dodatkowe uzasadnienie w postaci formacji głowy z ramionami (obecnie budowane jest potencjalne prawe ramię).

Euro, funt, złoto   setupy oparte na geometrii Fibo

ZŁOTO H4

Źródło: xStation

GBPJPY – kierunek na 157.20?

Trwa dynamiczny ruch wzrostowy po reakcji na poziom wsparcia 149.00. Obecnie budowana jest fala CD potencjalnej formacji Nietoperza. Spodziewana reakcja spadkowa na wysokości zniesienia 88.6 w okolicach 157.20. Poziom ten powodował już aktywację podaży pod koniec października.

Euro, funt, złoto   setupy oparte na geometrii Fibo

GBPJPY D1

Źródło: xStation