Niewielka zmienność na indeksach w USA. Przegląd instrumentów

0
117

Korekta płaska na S&P500

Dzisiejsza niska zmienność na amerykańskich indeksach wpisuje się w świąteczno-noworoczny marazm na rynkach. Na wykresie 1-godzinowym indeksu S&P500 można zaobserwować mocny, regularny, trendowy ruch w górę zapoczątkowany 20.12.2021. Przez kolejne dołki przebiega linia trendu wzrostowego. Lokalnym wsparciem jest poziom 4775, który cena respektowała już kilkukrotnie. Dotychczasowe zejście nie przekracza zakresu ostatnich korekt spadkowych. Wybicie poziomu wsparcia (4775) może przynieść pogłębienie korekty, jednak trend wzrostowy wydaje się niezagrożony.

Niewielka zmienność na indeksach w USA. Przegląd instrumentów

S&P500 H1

Źródło: xStation

Dow Jones utrzymuje zakres korekt

Korekty spadkowe o wielkości około 180 punktów to póki co najgłębsze cofnięcia pomiędzy impulsami wzrostowymi. Rynek dobrze respektuje głębokość korekt i wybija kolejne szczyty. Najbliższe wsparcie 36200 broni przed dalszymi spadkami. Jak zwykle sesja amerykańska zadecyduje o dalszym kierunku na indeksie.

Niewielka zmienność na indeksach w USA. Przegląd instrumentów

DOW JONES INDUSTRIAL H1

Źródło: xStation

Względna słabość Nasdaq’a

Spośród omawianych indeksów najsłabiej radzi sobie technologiczny Nasdaq. Pogłębienie korekty spadkowej w okolice 16360 może wygenerować popyt. Jest to techniczny poziom wsparcia, na który składa się korekta prosta AB=CD oraz poziom ZZB (poprzedni opór -> teraz wsparcie).

Niewielka zmienność na indeksach w USA. Przegląd instrumentów

NASDAQ H1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułTrendowy okres na wykresie GBPJPY
Następny artykułEuro, funt, złoto – setupy oparte na geometrii Fibo
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.