Trendowy okres na wykresie GBPJPY

0
157

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPJPY na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 900 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 158,20. Po tym fakcie na wykresie przewagę przejęli sprzedających, a kapitał popłynął do japońskiego jena. Widoczny dołek zarysowany został na początku grudnia.

Trendowy okres na wykresie GBPJPY

 GBPJPY D1

źródło: xStation

Strefa oporu

Obecne wzrosty zbliżają się do bariery podażowej 154,70. Jest to poziom, który opiera się na wewnętrznym współczynniku Fibonacciego 61,8%. W ostatnim czasie poziom ten stanowił wyraźna strefę reakcyjną na wykresie GBPJPY. Potwierdzenie uzyskujemy tutaj więc również w ramach biegunowości.

Trendowy okres na wykresie GBPJPY

GBPJPY H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułWzrostowy rajd na rynkach akcyjnych – WIG20
Następny artykułNiewielka zmienność na indeksach w USA. Przegląd instrumentów
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.