Wzrostowy rajd na rynkach akcyjnych – WIG20

0
144

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego WIG20 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 370 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 480 punktów. Kolejne tygodnie były jednak okresem wyprzedaży, a realizacja zysków utrzymała się do końcówki listopada.

Wzrostowy rajd na rynkach akcyjnych   WIG20

 WIG20 H4

źródło: xStation

Target

Obecnie obserwujemy wzrostową tendencję, która wybiła strefę współczynnika 38,2 fibo. Jest to dla nas potencjalny punkt B struktury harmonicznej. Celujemy bowiem w kontynuację wzrostów z targetem na okrągłym poziomie cenowym 2 400 punktów. Jest to strefa związana z głębokim wewnętrznym mierzeniem 78,6% fibo i potencjalnym punktem D formacji.

Wzrostowy rajd na rynkach akcyjnych   WIG20

WIG20 H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułUmocnienie dolara na koniec roku?
Następny artykułTrendowy okres na wykresie GBPJPY
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.