Umocnienie dolara na koniec roku?

0
90

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 300 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,3160. Kluczowa podbitka pojawiła się w okresie przedświątecznym, kiedy to kurs Kabla wykonał zdecydowaną większość zakresu.

Umocnienie dolara na koniec roku?

 GBPUSD H4

źródło: xStation

Korekta?

Wzrosty na GBPUSD obecnie nieco wyhamowały. Pojawia się scenariusz z ewentualną korektą spadkową. W tym aspekcie korzystamy ze scenariusza z mierzeniem Fibonacciego 38,2%. Jeżeli pojawią się głębsze spadki, warto zwrócić uwagę na barierę cenową 1,3350.

Umocnienie dolara na koniec roku?

GBPUSD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułSygnały kupna na rynku Ethereum
Następny artykułWzrostowy rajd na rynkach akcyjnych – WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.