Czy ten poziom na Bitcoinie zostanie wybroniony?

0
168

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 800 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 47 000 dolarów. Była to sesja poniedziałkowa, na której pojawiły się później dynamiczne wzrosty. W ramach tej fali wzrostowej cena Bitcoina zbliżyła się do bariery 52 000 dolarów.

Czy ten poziom na Bitcoinie zostanie wybroniony?

DAX H1

źródło: xStation

Przecena

Obecnie pojawiła się dość głęboka korekta na rynku BTCUSD. Wartość jednego Bitcoina spadła poniżej poziomu 50 000 dolarów. Cena zaczyna reagować na wsparcie w okolicy współczynnika Fibonacciego 61,8%. Jest to strefa cenowa po kursie 48 900 USD.

Czy ten poziom na Bitcoinie zostanie wybroniony?

DAX M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułJak rozegrać korektę na DAXie?
Następny artykułCzy to koniec umacniania dolara? Analiza głównych par z USD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.