Jak rozegrać korektę na DAXie?

0
174

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 940 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 14 900 punktów. Grudzień wystartował jednak z wyraźnym odreagowaniem na rynkach akcyjnych. Kapitał popłynął na niemiecki rynek akcji, a obecne high ukształtowane zostało na sesji wtorkowej.

Jak rozegrać korektę na DAXie?

DAX H1

źródło: xStation

Mierzenie FE100

W dniu dzisiejszym obserwujemy rozwijającą się korektę spadkową na niemieckim DAX-ie. Jej target wyznaczamy z użyciem mierzenia FE100, które oparte jest na największej korekcie spadkowej w ujęciu średnioterminowym. Obecne wsparcie znajduje się więc na poziomie cenowym 15 430 punktów.

Jak rozegrać korektę na DAXie?

DAX M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułFałszywe wybicie na indeksach? Druga fala spadkowa na Bitcoinie przed nami
Następny artykułCzy ten poziom na Bitcoinie zostanie wybroniony?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.