Czy to już koniec wzrostów na Bitcoinie?

0
454

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Analiza bazuje na szerokim interwale sesyjnym, a więc każda świeca to zakres wahań w przeciągu 24-godzin. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie kurs BTCUSD wzrósł z okolic 8000 dolarów o ponad 60%. W ramach postępującego popytu na rynku kryptowalut, na wykresie Bitcoina prowadzimy linię trendu wzrostowego, która przedstawia poglądowe nachylenie zaangażowania kupujących.

Czy to już koniec wzrostów na Bitcoinie?


BTCUSD D1

źródło: xStation

Zewnętrzny opór

Charakterystycznym elementem z szerokiego wykresu sesyjnego jest dynamiczne przyspieszenie wzrostów w bieżącym miesiącu. Z psychologicznej bariery 10 000 dolarów cena powędrowała na obecne maksimum w bardzo szybkim tempie. Notowania od kilku sesji testują kluczowe mierzenie zewnętrzne 127,2% fibo. Jest to poziom cenowy 13 150 dolarów za jednostkę BTC. Na tą chwilę lekko rozbieżne są sygnał jakie pojawiają się na formacjach świecowy, co nie ułatwia decyzji o potencjalnym zagraniu krótkiej pozycji.

Poprzedni artykułDruga fala spadkowa na DAX’ie? OneToOne na złocie
Następny artykułCzy czekają nas dalsze spadki na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.