Czy czekają nas dalsze spadki na ropie naftowej?

0
296

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę czarnego złota w perspektywie ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie kurs wyznaczył zakres wahań na poziomie mniej więcej 4 dolarów. Odnosząc się do średniej wyceny z tego okresu, mamy tutaj przykład przedziału o 10% rozpiętości. Widoczna fala spadkowa jest podstawą dla obecnej analizy technicznej na wykresie 30-minutowym.

Czy czekają nas dalsze spadki na ropie naftowej?


WTI M30

źródło: xStation

Cluster mierzeń

Od poniedziałkowego popołudnia kurs WTI zaczął zyskiwać na wartości. Dołek ukształtowany został na poziomie cenowym 38,2 USD za baryłkę. Docelowa strefa dla kupujących wyznaczona jest w oparciu o korektę OneToOne i mierzenie 38,2% fibo z całego swingu spadkowego. W ten sposób otrzymujemy ciekawy układ techniczny dla potencjalnych pozycji krótkich. Analizowany opór znajduje się na poziomie cenowym 39,60 USD za baryłkę WTI.

Poprzedni artykułCzy to już koniec wzrostów na Bitcoinie?
Następny artykułDane makro 28.10.2020 – stopy procentowe, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.