Czy czekają nas dalsze spadki na ropie naftowej?

0
178

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę czarnego złota w perspektywie ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie kurs wyznaczył zakres wahań na poziomie mniej więcej 4 dolarów. Odnosząc się do średniej wyceny z tego okresu, mamy tutaj przykład przedziału o 10% rozpiętości. Widoczna fala spadkowa jest podstawą dla obecnej analizy technicznej na wykresie 30-minutowym.

Czy czekają nas dalsze spadki na ropie naftowej?


WTI M30

źródło: xStation

Cluster mierzeń

Od poniedziałkowego popołudnia kurs WTI zaczął zyskiwać na wartości. Dołek ukształtowany został na poziomie cenowym 38,2 USD za baryłkę. Docelowa strefa dla kupujących wyznaczona jest w oparciu o korektę OneToOne i mierzenie 38,2% fibo z całego swingu spadkowego. W ten sposób otrzymujemy ciekawy układ techniczny dla potencjalnych pozycji krótkich. Analizowany opór znajduje się na poziomie cenowym 39,60 USD za baryłkę WTI.

Czy czekają nas dalsze spadki na ropie naftowej?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCzy to już koniec wzrostów na Bitcoinie?
Następny artykułDane makro 28.10.2020 – stopy procentowe, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.