Czy to koniec korekty na GOLD?

0
225

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 79 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 753 dolary za uncję. Po tym fakcie notowania rozpoczęły kampanię wzrostową, która budowana była przez całą drugą połowę grudnia. Tym samym rynek osiągnął wierzchołek cenowy ~ 1 832 USD.

Czy to koniec korekty na GOLD?

 GOLD H4

źródło: xStation

Poziom popytowy

Kluczowym obecnie wsparcie na wykresie złota jest pułap mierzenia 50%. Jest to mierzenie z zaprezentowanego powyżej swingu wzrostowego. W kontekście obecnych spadków widzimy próbę obrony kursu 1 799 dolarów. Pozostajemy więc w oczekiwaniu z poziomem pobytowym, który umiejscowiony jest 7 dolarów niżej.

Czy to koniec korekty na GOLD?

GOLD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułAmerykański dolar w ofensywie. Jak długo utrzyma się ten trend?
Następny artykułCzy to już sygnał kupna na WTI?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.