Czy to już sygnał kupna na WTI?

0
198

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 23 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołków cenowych po kursie 85,50 USD. Był to jednocześnie moment, w którym kurs osiągnął pułap najwyższy od kilku lat. Trzeci kwartał 2021 roku okazał się jednak okresem dużej realizacji zysków na rynku czarnego złota.

Czy to już sygnał kupna na WTI?

 WTI D1

źródło: xStation

Poziom oporu?

Ostatnie godziny przynoszą ostrą kontrę ze strony kupujących. Wydaje się, iż jesteśmy bardzo blisko wygenerowania sygnału popytowego na rynku ropy naftowej. Rynek bowiem wyraźnie narusza utrzymywany wcześniej strefę oporu 76,80 USD. Jest to jednocześnie poziom współczynnika Fibonacciego 61,8%.

Czy to już sygnał kupna na WTI?

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na GOLD?
Następny artykułJeden kierunek na indeksach giełdowych
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.