Jeden kierunek na indeksach giełdowych

0
160

Zewnętrzne zniesienia w grze na S&P500

Na rozpędzonych indeksach w USA nie widać śladu korekty, na którą czeka wielu inwestorów. Co sprawia, że „shortowanie” indeksów jest niezwykle ryzykowne. Z technicznego punktu widzenia kurs zaksięgował dziś podwójne zniesienie 127.2 (okolice 4800 punktów) ostatnich dwóch korekt spadkowych. Ich wybicie otworzy drogę do kolejnej strefy oporu na wysokości 4880-4900.

Jeden kierunek na indeksach giełdowych

S&P500 D1

Źródło: xStation

Historyczne maksima na Dow Jones Industrial

Indeks Dow Jones ustanowił dziś nowe ATH (all time high – nowe historyczne maksima) na poziomie 36800. Sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków na indeksie nie pozostawia złudzeń, co do panującego trendu i nastroju inwestorów. Technicznie akcja cenowa układa się w potencjalną formację harmoniczną Deep Craba z reakcją na 88.6 Fibo. Do jej wypełnienia konieczny jest ruch na 38000 punktów. Oczywiście ewentualna reakcja może mieć charakter jedynie korekcyjny.

Jeden kierunek na indeksach giełdowych

DOW JONES INDUSTRIAL D1

Źródło: xStation

WIG20 z apetytem na 2400

Nasz rodzimy WIG20 do historycznych szczytów (okolice 4000 pkt) ma bardzo daleko. Ruch spadkowy trwający od połowy października do końca listopada zatrzymał się na zniesieniu 38.2 i korekcie pędzącej OneToOne na wysokości 2100 punktów. Najbliższy ciekawy technicznie opór to okolice okrągłego poziomu 2400, gdzie znajduje się:

– zniesienie 78.6 całego swingu spadkowego

– prawe ramię formacji RGR (głowy z ramionami).

Jeden kierunek na indeksach giełdowych

WIG20 D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to już sygnał kupna na WTI?
Następny artykułZwrot na dolarze. Jak duża będzie ta korekta?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.