Decydujące momenty na funcie brytyjskim

0
161

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, którą wykorzystamy do bieżącego scenariusza technicznego. W ramach fali wzrostowej rynek Kabla osiągnął pułap cenowy 1,3840.

Decydujące momenty na funcie brytyjskim

 GBPUSD D1

źródło: xStation

Strefa FE100

Obecne wzrosty są coraz bliżej technicznej strefy oporu. Mamy tutaj poziom podażowy, który bazuje na mierzeniu FE100 z największej dotychczas korekty wzrostowej. Istotnym potwierdzeniem jest biegunowość obszaru po kursie 1,3585.

Decydujące momenty na funcie brytyjskim

GBPUSD H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułZwrot na dolarze. Jak duża będzie ta korekta?
Następny artykułCzy Ethereum utrzyma lokalną tendencję wzrostową?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.