Czy Ethereum utrzyma lokalną tendencję wzrostową?

0
169

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 550 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się wierzchołka cenowego po kursie 4 150 dolarów. Ostatni tydzień grudnia był jednak okresem wyprzedaży na rynku kryptowalut, a inwestorzy realizowali zyski. W ramach tej kampanii kurs ETH spadł w okolice strefy cenowej 3 500 USD.

Czy Ethereum utrzyma lokalną tendencję wzrostową?

 ETH H4

źródło: xStation

Struktura XABCD

Obecnie obserwujemy tendencję wzrostową, która posiada jednak dość ograniczoną dynamikę. Notowania wspinają się wedle poprowadzonej, poglądowej linii trendu. Tym samym celujemy w układ harmoniczny, którego punkt B został potwierdzony na wysokości współczynnika Fibonacciego 38,2%. Głębokie wewnętrzne współczynniki, czyli 78,6% oraz 88,6% to poziomy podażowe 4 025 oraz 4 080 USD.

 

GBPUSD H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułDecydujące momenty na funcie brytyjskim
Następny artykułUkłady harmoniczne na złocie i platynie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.