Układy harmoniczne na złocie i platynie

0
150

Reakcja na poziom oporu na złocie

Złoto wyraźnie zmaga się z oporem na 1830$. Dzisiejsze podejście pod ten poziom zakończyło się jego odrzuceniem i silną akcją spadkową. Na poziom ten składa się podwójne zniesienie 61.8 z dużego i małego swingu spadkowego. Gdyby bykom udało się sforsować ten opór, kolejny ciekawy technicznie poziom znajduje się na mierzeniu 88.6 (formacja FT Pattern) w okolicach 1862-1865. Na strefę tą nakłada się głębokie mierzenie 78.6 z większego swingu spadkowego oraz poziom ZZB.

Układy harmoniczne na złocie i platynie

ZŁOTO D1

Źródło: xStation

Złoto i wariant wzrostowy

Na interwale H4 możemy wyznaczyć dwa poziomy Fibo z większego i mniejszego mierzenia swingu wzrostowego, które tworzą strefę wsparcia 1792-1796. Obszar ten jest dodatkowo potwierdzony korektą prostą FE100 (AB=CD) oraz poziomem ZZB (wcześniejsze opory, teraz wsparcia).

Układy harmoniczne na złocie i platynie

ZŁOTO H4

Źródło: xStation

Korekta wzrostowa na platynie

Od połowy lutego 2021 na interwale dziennym widoczny jest trend spadkowy czyli silne impulsy spadkowe przedzielone wzrostowymi złożonymi korektami. Dwie z tych korekt miały charakter klinów zwyżkujących a dwie pozostałe – korekt prostych. Właśnie w trakcie tworzenia prawdopodobnie drugiej korekty obecnie się znajdujemy. Scenariusz zakłada reakcję spadkową w okolicach 1017-1022$, gdzie znajduje się:

– zakończenie korekty prostej FE100 (AB=CD)

– zakres mniejszej korekty wzrostowej (zielony prostokąt)

– zniesienie 61.8 ostatniego swingu spadkowego.

Układy harmoniczne na złocie i platynie

PLATYNA D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy Ethereum utrzyma lokalną tendencję wzrostową?
Następny artykułPierwszy target na ropie naftowej
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.