Pierwszy target na ropie naftowej

0
184

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 23 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 85,50 USD. Październik okazał się okresem dużej wyprzedaży na rynku ropy naftowej. Realizacja zysków sprowadziła bowiem wycenę WTI w okolice bariery 60 dolarów za baryłkę.

Pierwszy target na ropie naftowej

 WTI D1

źródło: xStation

Struktura XABCD

W dniu dzisiejszym rynek osiąga pierwszy z głębokich współczynników wewnętrznych – 78,6% fibo. Dynamika trendu wzrostowego jest dość wysoka i potrzeba będzie wyraźnego wyhamowania, aby rozważyć rozegranie pozycji krótkich. Docelowe opory to odpowiednio 80,50 USD oraz 82,80 USD.

Pierwszy target na ropie naftowej

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułUkłady harmoniczne na złocie i platynie
Następny artykułZałamanie na rynku kryptowalut. Czy to już bessa?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.