Czy to koniec korekty na USDPLN?

0
201

Szczyt cenowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 600 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,2000. Była to jednocześnie najwyższa wycena od maja 2020 roku. Końcówka listopada okazała się jednak momentem wyprzedaży amerykańskiego dolara.

Czy to koniec korekty na USDPLN?

WIG20 H4

źródło: xStation

Pierwszy opór

Dolar ponownie zaczyna zyskiwać na wartości w stosunku do złotego. Wyznaczamy więc pierwszą docelową strefę dla kupujących. Celujemy tutaj w pułap mierzenia Fibonacciego 38,2% po kursie 4,1030. Biorąc pod uwagę panującą dynamikę rynkową, wyznaczony scenariusz może zostać zrealizowany jeszcze dziś.

Czy to koniec korekty na USDPLN?

WIG20 H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułZatrzymanie na amerykańskich indeksach
Następny artykułStrefa kierunkowa na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.