Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

0
178

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 900 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 51 100 dolarów. Środowe popołudnie zapoczątkowało jednak wyprzedaż na rynku kryptowalut, a wycena Bitcoina w szybkim tempie spadła poniżej psychologiczną barierę 50 000 dolarów.

Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

BTC M30

źródło: xStation

Strefa kierunkowa

Obecnie możemy wyznaczyć strefę kierunkową, która dyktuje sentyment na rynku Bitcoina. Odnosimy się tutaj do mierzenia Fibonacciego 38,2% po cenie 48 730 dolarów. Elementem potwierdzającym ten poziom oporu jest wyraźna biegunowość związana z środowym dołkiem. Pojawił się również pierwszy test, po którym cena wyraźnie zareagowała.

Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

BTC M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na USDPLN?
Następny artykułJak rozegrać DAX’a na poziomach Fibonacciego? Bitcoin wypełnia układ harmoniczny
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.