Czy to koniec trendu wzrostowego na ropie?

0
225

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3,80 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 79,40 USD. Przełom drugiego i trzeciego tygodnia października był jednak okresem wyraźnych wzrostów na rynku paliw, a kurs ropy naftowej przebiły poziom 80 dolarów za baryłkę.

Czy to koniec trendu wzrostowego na ropie?

WTI H1

źródło: xStation

Wsparcie

Obecny schemat na WTI opiera się na strukturze harmonicznej XABCD. Potwierdzeniem realizacji tego układu będzie wybicie lokalnego wsparcia 81,25 USD (mierzenie 50%). Targetem dla spadków jest tutaj punkt D formacji, który znajduje się w okolicy poziomu 80 dolarów za baryłkę.

Czy to koniec trendu wzrostowego na ropie?

WTI M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułZłoto reaguje na poziom Fibo. Czy będzie atak na 1800?
Następny artykułRynki akcyjne na szczytach – Czy to czas na głębszą korektę?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.